Większość modalnych okien w Internecie przejmuje Twój ekran po otwarciu. Pojawiają się one na stronie i blokują dostęp do zawartości pod nią, dopóki jej nie zamkniesz.

Czasami jest to przydatne, ale czasami jest to przesada, gdy chcesz tylko dać użytkownikowi dodatkowy kontekst do oglądanej treści. W tym samym czasie nie chcesz wydłużać strony. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz użyć Inline Modal Windows.

Inline Modal Windows są modalnymi oknami, które otwierają się w linii z treścią bez zakrywania strony. Użytkownicy mogą wyświetlać więcej treści bez utraty kontekstu strony. Kliknięcie przycisku X powoduje zwinięcie Inline Modal Windows i przywrócenie pierwotnego stanu.

Gdyby strona nie korzystała z wbudowanego modalu, byłaby dłuższa i przytłaczająca. Treść jest łatwiejsza do odczytania, ponieważ użytkownik dostaje więcej treści, jeśli rozszerzy sekcję.

Czasami zwykłe okna modalne są tym, czego potrzebujesz, aby użytkownik skupił się na zadaniu. Innym razem Inline Modal Windows jest tym, czego potrzebujesz, aby pozwolić użytkownikom na czytanie twoich treści bez poczucia przytłoczenia.