Wyobraź sobie użytkownika, który jest gotowy do zarejestrowania się w Twojej witrynie. Przechodzi do formularza i wprowadzają swoje dane. Sposób umieszczenia etykiet pól wpływa na szybkość, z jaką użytkownik może wypełniać formularz.

Czy chcesz dać użytkownikom szybkie, łatwe i bezbolesne doświadczenie, czy kłopotliwe? Jeśli chcesz, aby ich doświadczenie było szybkie i łatwe, umieść etykiety nad polami formularza.

Etykiety nad polami są szybsze i łatwiejsze do wypełnienia niż etykiety po lewej i prawej. Wynika to z tego, że etykiety nad polami potrzebują tylko połowę mniej widocznych fiksacji. Etykiety nad polem pozwalają także użytkownikom poruszać się w dół w jednym kierunku wizualnym. Etykiety wyrównane do lewej i prawej strony wymagają wypełnienia dwóch wizualnych kierunków.

Jedyną wadą z etykietami wyrównanymi do góry jest to, że mogą one wydłużać formularz. Ale użytkownicy przewijają częściej, więc nie jest to duży problem. Redukując odstępy między polami, można zmniejszyć długość formularza. Możesz również podzielić formularz na wiele stron, aby formularz był krótszy.

Różnica między etykietami wyrównanymi do góry i do lewej / do prawej jest wyraźna. Etykiety wyrównane do góry są łatwiejsze dla oczu i ułatwiają wypełnianie formularzy. Chociaż mogą sprawić, że formularz będzie dłuższy, użytkownicy wypełnią go, zauważą dużą różnicę w czasie i wysiłku, aby go ukończyć.

Jeśli etykiety nad polem są w stanie zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia z formularzy, warto je zastosować. Projektanci powinni bardziej zastanowić się nad dopasowaniem etykiety pola. Może to zrobić różnicę między użytkownikiem wypełniającym formularz lub porzucającym go.