Czym są standardy? Standardy projektowania stron internetowych są zbiorem zasad, za którymi podążają projektanci stron internetowych, wiedząc, że są one zgodne z oczekiwaniami odwiedzających. Są to wytyczne i sprawdzone metody dotyczące przejrzystości i użyteczności stron internetowych.

Tylko czym tak naprawdę one są?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie przejrzeliśmy listę 50 najpopularniejszych stron w celu sprawdzenia czy te standardy naprawdę istnieją. standardy stron internetowych

"Standardowa" strona internetowa z wysokim prawdopodobieństwem zawiera następujące elementy:

  • Logo w lewym górnym rogu
  • Poziome menu w headerze
  • Pasek wyszukiwania na górze
  • Ikony social media w stopce
  • Responsywność

Trzymaj się standardów

Dziwne zazwyczaj nie jest piękne. Witryna internetowa, która jest zgodna ze standardami, prawdopodobnie będzie bardziej lubiana. Strony internetowe uważane za najpiękniejsze mają zazwyczaj niską wizualną złożoność. Są zarówno proste, jak i czyste.

Pomyśl o tym w ten sposób, dobrze jest odróżnić swoją markę, ale układ strony nie jest odpowiednim miejscem do tego. Bądź inny w tym o czym mówisz. Ale bądź typowy w jak korzysta się z twojej strony.

Niektóre samochody wyglądają niesamowicie. Są różne. Są piękne. Ale nadal mają drzwi po bokach, koła na dole i światła z przodu.

My trzymamy się standardów

Staramy się aby wszystkie szablony w naszym kreatorze stron korzystały z tych standardów jeśli jest to sensowne. Możesz sprawdzić za darmo jak proste i czyste strony trzymające się standardów mogą wyglądać pięknie.